• Pokyny k zápisu do 1. ročníka

ZŠ Podzáhradná oznamuje rodičom, ktorí majú záujem prihlásiť svoje dieťa do našej školy,

že zápis do 1. ročníka sa uskutoční v dňoch:

12. apríla (piatok)  2024 od 14.00 do 18.00 h

13. apríla (sobota)  2024 od 8.00 h do 12.00 h

Prihlásenie dieťaťa do ZŠ prebieha prostredníctvo elektronickej prihlášky, prístupnej od 26. marca 2024, ktorú nájdete na našej webovej stránke: www.zspodzaba.sk.

Naša škola sa v školskom roku 2024/2025 prihlásila do postupného overovania zmien nového kurikula.

• Pred zápisom je potrebné, aby rodičia najneskôr do 11.4. 2024 vypísali elektronickú prihlášku, vytlačili ju, obaja podpísali a priniesli na zápis.
      • Rodič je zodpovedný za správnosť vyplnenia údajov na prihláške.

PRIHLÁŠKA:

• je potrebné dbať na správne zadávanie údajov s diakritikou (správne zadať veľké a malé písmená, dĺžne, mäkčene, dve bodky, čiarky a pod.), nakoľko by sa potom všetky údaje nesprávne preklopili do elektronického systému školy a vaše dieťa nebude mať zaznamenané korektné údaje počas celého štúdia
      • pri zisťovaných údajov oboch zákonných zástupcov sa nachádza políčko: "číslo elektronickej schránky". Do tohto políčka je potrebné zadať číslo elektronickej schránky, ak ju má rodič aktívnu na Ústrednom portáli verejnej správy www.slovensko.sk, nejde o E mailovú adresu. V prípade, že schránku nemáte aktívnu, políčko nie je potrebné vypĺňať
      • v prihláške je záväzný výber etickej alebo náboženskej výchovy (katolíckej alebo evanjelickej)
      • zapísať dieťa do školy a vyplniť elektronickú prihlášku musia aj rodičia detí, ktorí chcú aby ich dieťa pokračovalo v plnení predprimárneho vzdelávania v materskej škole, pretože dieťa nedosiahlo školskú zrelosť. Túto skutočnosť vyznačia v elektronickej prihláške.
      • ak rozhodne riaditeľka materskej školy o pokračovaní v predprimárnom vzdelávaní, rodič je povinný doručiť na vedenie ZŠ kópiu tohto Rozhodnutia, na základe ktorej dieťa nebude prijaté do 1. ročníka a bude pokračovať v MŠ.
      • K vytlačenej prihláške je potrebné vypísať a priniesť tlačivo "Vyhlásenia rodičov" (povinné), ktoré hovorí o pravosti údajov na prihláške a o možnosti podpisovať všetky podania týkajúce sa vzdelávania Vášho dieťaťa v správnom konaní iba jedným rodičom
      • Vo výnimočných prípadoch, ak je zadováženie súhlasu a podpisu  druhého rodiča spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou je potrebné vyplniť tlačivo "Čestné vyhlásenie ZZ"(všetky tlačivá nájdete na webovej stránke v sekcii Zápis do 1. ročníka- Informácie o zápise- dolu v tlačivách)
      • Po vyplnení elektronickej prihlášky a jej odoslaní Vám bude automaticky doručené potvrdenie do mailovej schránky a vygenerovaný kód prihlášky, ktorý si uschovajte.

Po úspešnom vyplnení prihlášky:

• škola príjme a potvrdí elektronickú prihlášku
      • obaja zákonní zástupcovia sa spolu s dieťaťom zúčastnia zápisu v škole, kde budú overené osobné údaje z prihlášky, dieťa podstúpi krátky rozhovor a kresliaci test spolu s učiteľkou

Na zápis je potrebné priniesť:

• vytlačenú elektronickú prihlášku a podpísanú oboma rodičmi
      • rodný list dieťaťa
      • občianske preukazy zákonných zástupcov pre overenie údajov v prihláške, príp. iné doklady preukazujúce vzťah k dieťaťu;
      • tlačivo „Vyhlásenia rodičov“ o pravdivosti údajov
      • podľa potreby preukázateľný doklad o zdravotnom znevýhodnení dieťaťa
      • v prípade neúplnej rodiny rozhodnutie súdu o zverení dieťaťa do výchovy a súhlas druhého zákonného zástupcu (tlačivo „Vyhlásenie rodičov“)
      • kto nemá možnosť elektronicky vypísať prihlášku, môže tak výnimočne urobiť v škole na zápise

Podľa zákona rodič zapisuje svoje dieťa do spádovej školy podľa trvalého bydliska dieťaťa. Má právo zapísať dieťa na inú ako spádovú školu, avšak o prijatí na takúto školu rozhoduje riaditeľ školy na základe kapacitných možností školy.

Do našej školy sa budú prijímať prednostne deti z rajonizácie školy. Z tohto dôvodu sa môže stať, že zapísané deti mimo rajónu školy- z kapacitných dôvodov nebudú prijaté a odporučí sa im iná škola.

Rajonizačné ulice:

Achátová, Ametystová, Akvamarínová, Amurská, Bodrocká, Borágová, Citrínová, Dudvážska, Dvojkrížna, Farmárska, Granátová, Hornádska, Hronská, Ipeľská, Jastrabinova, Jonatánová, Kapsičková, Kazanská (iba párne čísla), Korálová, Korytnická, Latorická, Ligurčeková, Linzbothova, Lopárska, Malachitová, Monardová, Murárska, Parenicová, Perličková, Podzáhradná, Ruženinová, Ul.akad.mal.Jozefa Nagya, Uzbecká (iba 16,18,20,22,24,26,28), Vratičová

• Tlačivá