• Činnosť výchovného poradcu na našej škole vykonáva Ing. Silvia Sečanská (secanska@zspodzaba.sk)
    Konzultačné hodiny
    sú každý prvý pondelok v mesiaci od 14,30 do 16,30 (alebo podľa dohody)
    Miestnosť B2 - 2. poschodie č.dv.124

• Dôležité termíny

• Celoslovenské testovanie žiakov 9.ročníkov ZŠ sa uskutoční 6.4. 2022 (streda).

ZMENA TERMÍNOV K PODÁVANIU PRIHLÁŠOK A K TERMÍNOM KONANIA PRIJÍMACÍCH POHOVOROV NA STREDNÚ ŠKOLU V ŠKOLSKOM ROKU 2021/2022

Riaditeľstvo SŠ zverejní kritéria prijatia na všetky odbory do 28. 2. 2022.

Podanie prihlášky na strednú školu riaditeľstvu ZŠ bez rozdielu, či ide o odbor vyžadujúci skúšku špecifických zručností (talentové odbory) alebo nie je do 14. 3. 2022.

Riaditeľstvo ZŠ posiela prihlášku riaditeľstvu SŠ do 20. 3. 2022.

Termíny prijímacích pohovorov:

1.     KOLO odborov nevyžadujúcich skúšku špecifických zručností

1.     Termín 2.- 3. 5. 2022

2.     Termín 9.- 10. 5. 2022

1.     KOLO odborov vyžadujúcich skúšku špecifických zručností

1.     Termín 4.- 6. 5. 2022

2.     Termín 11.- 13. 5. 2022

Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí na štúdium doručí riaditeľstvo SŠ zákonnému zástupcovi žiaka

do 18. 5. 2022. Potvrdenie o nastúpení alebo nenastúpení žiaka doručí ZZ riaditeľstvu strednej školy

do 23. 5. 2022.

Odvolanie voči neprijatiu na strednú školu posiela zákonný zástupca do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia.

Riaditeľstvo SŠ zverejní konanie druhého kola (školy, ktoré nemajú naplnenú kapacitu v jednotlivých odboroch) prijímacích pohovorov do 6. 6. 2022

2.     KOLO prijímacích pohovorov sa koná 21. 6. 2022

Užitočné webové adresy:

www.stredneskoly.sk
      www.svs.edu.sk
      www.zoznamskol.eu
      www.exam.sk
      www.nucem.sk

• Práca výchovnej poradkyne

• Oblasť poradenstva v otázkach výchovy

• spolupracovať s triednymi učiteľmi pri  riešení výchovných problémov,
      • koordinácia práce triednych učiteľov na úseku prevencie negatívnych javov
      • zúčastňovať sa na pohovoroch s rodičmi problémových žiakov

Oblasť vzdelávania

• spolupracovať s triednymi učiteľmi pri vyhľadávaní nadaných a talentovaných žiakov, radiť im pri výbere strednej školy rozvíjajúcej ich talent, spolupracovať s triednymi učiteľmi a vyučujúcimi pri výchove k správnemu sebahodnoteniu a usmerňovaniu k voľbe povolania
      • príprava Testovania 9 a Komparo

Oblasť profesijnej orientácie

• pripravovať aktuálne informácie o možnostiach štúdia žiakov na SŠ
      • zabezpečiť pravidelný servis informácií v oblasti voľby k povolaniu
      • zabezpečiť  kompletizáciu a správnosť vyplnenia prihlášok žiakov 5., 8., 9., ročníka, pripraviť ďalšie vstupné doklady žiakov končiacich základnú školu, napr. zápisné lístky a pod.
      • sledovať termíny prijímacích pohovorov na SŠ
      • sledovať úspešnosť žiakov pri umiestňovaní na SŠ
      • zabezpečiť spätné informácie o bývalých žiakoch a ich uplatnení

Oblasť spolupráce so špeciálnymi poradenskými zariadeniami