• Chemická olympiáda

• V piatok 12.februára sa dištančnou formou uskutočnilo školské kolo chemickej olympiády kategórie D. Školského kola CHO sa mohli zúčastniť len žiaci, ktorí úspešne vyriešili „domáce kolo CHO“. Súťažné úlohy boli zverejnené o 14,00 hod. na stránke Iuventy, ktorá predmetové olympiády a súťaže organizuje. Chlapci a dievčatá na celom Slovensku, ktorí sa súťaže zúčastnili, mali presne 50 minút na vyriešenie úloh, ktoré potom museli oskenovať alebo odfotiť  a do 15,30 odoslať svojim učiteľom chémie. Súťaže sa na našej škole zúčastnil Alex Zubčák z 9.B, ktorý bol úspešným riešiteľom a postúpil tak do okresného kola CHO, ktoré sa bude konať v marci.

RNDr. J. Skotnicová

• Biologická olympiáda

• V pondelok 8.februára sa uskutočnilo dištančnou formou okresné kolo 55.ročníka Biologickej olympiády kategórie D. Našu školu reprezentovala v projektovej časti súťaže žiačka 9.B triedy Klára Kanávorová, ktorá v svojej práci porovnávala aktivity starších detí počas bežných dní a počas mimoriadnej situácie. Klára dobre zvládla aj túto netradičnú formu súťaže a postúpila do krajského kola.

• Kam na strednú

• Všetkým deviatakom, či ôsmakom dávame do pozornosti online prehliadku stredných škôl, ktorá sa uskutoční od 22.2. do 26. 2. 2021 na webových stránkach: www.kamnastrednu.sk.

Jedná sa o celoslovenskú virtuálnu prehliadku, virtuálny deň otvorených dverí stredných škôl pod názvom „Kam na strednú“. Jednotlivé stredné školy si k tomuto termínu pripravujú video prezentácie, aby sa mohli predstaviť žiakom základných škôl a ich rodičom. Aj po ukončení podujatia budú mať žiaci možnosť oboznámiť sa s videoprezentáciami stredných škôl na tomto portáli.

• Oznam vedúcej školskej jedálne

Žiaci 1.stupňa, ktorí majú dostatočnú výšku preplatku t.j. 10,20 € na konte v aplikácií strava.cz, sú automaticky prihlásený na stravu od 8.2.2021.

Prosíme rodičov o kontrolu zostatkov na konte  a prípadne doplatiť potrebný rozdiel. Žiakov, ktorí nenastúpia do školy od  8.2.2021 , treba individuálne odhlásiť.

č.t.02/45245166 , dullova@zspodzaba.sk