• Vybíjaná

• Dňa 10.5.2022 sa žiačky 2. stupňa zúčastnili finálovej skupiny okresného kola vo vybíjanej.  Zo základnej skupiny postúpili z 1. miesta. Finálové zápasy boli vyrovnané a žiačky vďaka svojej šikovnosti  a taktike získali krásne  1. miesto  a postúpili do krajského kola.  Za víťazstvo si odniesli pekný pohár a medaile.

PaedDr. Jana Rákošová

• Florbal

• Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka sa zúčastnili okresného kola vo florbale. Súťaž sa uskutočnila na Gymnáziu  Metodova.  Po veľmi  vyrovnaných zápasoch obsadili naši žiaci 3.miesto v skupine a získali výbornú skúsenosť  do ďalšieho ročníka.

PaedDr. Jana Rákošová

• Minihádzaná

• Dňa 10.5.2022 boli žiaci vybraní žiaci 3.-4.ročníka reprezentovať našu školu v športovej súťaži Minihádzaná. V základnej tabuľke sme odohrali 4 zápasy. Žiaľ, len jeden sa nám podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Napriek tomu srdečne ďakujeme za reprezentáciu školy.

Mgr. Ivana Barková

• Návšteva u pána starostu

• V stredu 11.mája si pedagógovia štvrtých ročníkov zo Základnej školy Podzáhradná v rámci poobedňajších aktivít naplánovali návštevu miestneho úradu. Dažďovú záhradu už väčšina detí pozná z podujatí, ktoré sme pre ne zorganizovali, ako napríklad rozprávkový dvor, ale len máloktoré deti navštívili vnútorné priestory nášho miestneho úradu alebo sobášnu sieň.

Pri dnešnej návšteve si pre detičky prichystal aj sladký zákusok a knihu. Vždy nás potešia, takéto milé návštevy a o to viac keď vidíme úprimný záujem detí o dianie v našej mestskej časti. Vych.Putzová, Adámková

• Deň matiek

• Dnes je sviatok všetkých mám, lúčne kvety natrhám. Urobím si kytičku len pre svoju mamičku. Darček sama vyrobím, radosť jej tým urobím. A k tomu jej božtek dám, pretože ju rada mám. Vaše deti.

• Orientačný beh

• Dňa 26.4. sa naši žiaci 2. stupňa zúčastnili Orientačného behu a boli veľmi úspešní. Chlapci obsadili v kategórii žiakov Bratislava 2-  druhé a tretie miesto. Peter K. zo 6.B obsadil 2. a Lukáš B. 3. miesto. Ako chlapčenský tím v zložení Lukáš B., Richard K., Peter K. obsadili krásne 1. miesto a vybojovali si postup do okresného kola, takže držíme palce a gratulujeme !

Mgr. Lucia Rattajová

• DEŇ HASIČOV NA ŠKOLSKOM DVORE

• Veľké ĎAKUJEME dnes patrilo našej návšteve - hasičom z Mostu pri Bratislave. Už z ďaleka bolo počuť, že nám na školský dvor prichádza vzácna návšteva.

So zatajeným dychom sme sledovali, ako rýchlo si dokázali rozložiť hadice a mohli začať hasič. Na šťastie, to bola len ukážka a vodou nemuseli hasiť požiar. Po perfektnej ukážke, sme pozorne počúvali rozprávanie o ich práci a čo všetko na jej vykonávanie potrebujú. Dovolili nám vyskúšať si hasenie, prvú pomoc i sadnúť si do ich úžasného auta. Krásny slnečný deň bol s našimi hosťami ešte krajší a za to im patrí ešte jedno veľké ĎAKUJEME! Vych.Dáška a Barborka

• SUSEDY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album SUSEDY.

Rozhodli sme sa postaviť svoj máj - pod našou brezičkou na školskom dvore. Osláviť to spevom, harmonikou a tancom. Prišli naše milé pani speváčky "Susedy" a už ich refrén: My sme tie susedy....

Skupina má päť členiek, spolu spieva asi 15 rokov, chodia po škôlkách, školách a kluboch a rozveseľujú všetky vekové kategórie. Piesne majú jarné májové a nechýbala ani: Sadíme my máje. Tretiačky, hlavne štvrtáčky sa pridali a jeden odvážny Jakub zatancoval aj valčík. Vďaka p.zástupkyni, vychovavateľkám sa rozprúdil tanečný parket. Bolo to úžasné. Spojili sa dôchodkyne s mládežou. Nikto sa nehanbil za toto priateľstvo............ KU KONCU UŽ NESPIEVALI IBA "SUSEDY",ALE CELÝ KLUB : SEDEMDESIAT SUKIEN MALA... Vych.Valika

• Turnaj vo vybíjanej

• V utorok 3.mája sa na našej škole konalo okresné kolo vo vybíjanej dievčat. Súťaž je určená pre mladšie žiačky 2. stupňa základných škôl a osemročných gymnázií.

Súťaž sa hrá v dvoch základných skupinách, prví dvaja z každej skupiny postúpia do skupiny finálovej, ktorá sa bude konať 10.mája na ZŠ Vrútocká. Dievčatá našej školy  suverénne v našej skupine zvíťazili a postúpili tak do ďalšej súťaže, v ktorej sa už bude bojovať o medaile.

RNDr. J. Skotnicová

• Chemická olympiáda

• Vo štvrtok 28.apríla sa na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave konalo krajské kolo chemickej olympiády kategórie D, ktorá je určená žiakom základných škôl a osemročných gymnázií.

Tento rok bolo cieľom organizátorov zapojiť do súťaže väčší počet žiakov, preto sa súťaže nezúčastnili len prví traja z okresných kôl celého Bratislavského kraja, ale do súťaže boli pozvaní aj chlapci a dievčatá, ktorí v náročnej súťaži získali minimálne 60% možných bodov. Úlohy teoretickej aj praktickej časti boli podľa hodnotenia detí ešte náročnejšie ako v okresnom kole, žiaci museli každú časť vypracovať za 90 minút. Našu školu v súťaži reprezentovala Liana Blahová z 9.B, ktorá v okresnom kole obsadila krásne 3.miesto. Gratulujeme!

RNDr. J. Skotnicová

• Filmové predstavenie

• Druháci a tretiaci sa vo štvrtok 28.4. zúčastnili filmového predstavenia. Spojili ho s malou vlastivednou prechádzkou. Prezreli si nábrežie Dunaja a sochu Milana Rastislava Štefánika, o ktorom sa budú učiť vo vlastivede v 4. ročníku.

• Testovanie štvrtákov

• Vo štvrtok 28. apríla sa naši štvrtáci zúčastnili testovania KOMPARO 4. Komparo je nástroj spätnej väzby, ktorý merateľným spôsobom poukazuje na úroveň vedomostí žiakov a zároveň dáva informáciu pedagógovi, čo so žiakmi dosiahol.

Výhodou je podrobné vyhodnotenie a analýza javov na úrovni triedy, ktorá slúži na skvalitnenie výchovno- vzdelávacieho procesu. Prínosom je testovanie aj vedomostí z prírodovedy, vlastivedy a štúdijných predpokladov žiaka.

Mgr. G. Bobovnická

• Pestujeme jahody

• Koncom marca nás oslovila firma Dobrý ježko- s malým projektom: "Vypestujte si jahody priamo v triede." Tri drzuhácke triedy dostali k dispozícii sadeničky jahôd, zeminu i kochlíky. Druháci majú možnosť starať sa o jahody, polievať ich, sledovať ich rast od zasadenia až po sladké plody. Ďakujeme za podnetnú aktivitu pre deti.