• Deň Zeme

• Aj tento rok sme si s deťmi pripomenuli Deň Zeme a aké dôležité je ochraňovať životné prostredie, aj keď sme iba malí školáci. A takto to vyzeralo:

• Pytagoriáda 2. stupeň

• Dňa 14.04.2021 sa uskutočnilo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda online. Úlohy riešili 13 žiaci z jednotlivých ročníkov, ktorým boli zaslané dosiahnuté výsledky. Úspešnmi riešiteľmi sa stali títo žiaci:

5.ročník - Klára Kusovská: 3. miesto
            Oliver Forlí
            Martina Marázová

6. ročník - Filip Vajo
            Simon Majdiak

Jonáš Slašťan

7. ročník - Denis Vavro
            Tereza Mazúrová
            Lenka Wood
                                                     Ďakujeme všetkým žiakom za reprezentáciu školy.
                                                                             Koordinátor súťaže Mgr. Gabriela Oravcová

• Všetci žiaci / stravníci 5.,6. a 7.ročníka, ktorí majú preplatok na konte aspoň 10,50 € sú automaticky prihlásení na stravu od 26.4.2021.Treba skontrolovať zostatky na kontách detí v aplikácií strava.cz a prípadný rozdiel doplatiť.Tí, ktorí nenastúpia do školy, alebo nebudú chodiť na obedy sa musia individuálne odhlásiť v aplikácií strava.cz.

Vedúca ŠJ: A. Dullová,  dullova@zspodzaba.sk

• Pytagoriáda

• Dňa 13.4. sa uskutočnilo obvodné kolo Pytagoriády online. Súťaže sa zúčastnilo 7 najlepších riešiteľov zo školského kola (3. a 4.ročníka). Výsledky obvodného kola - úspešní riešitelia:

Martin Orosz - 3.A

- 13.-14.miesto

Alica Kakulová - 3.A

- 39.-41.miesto

(93 súťažiacich)

Michaela Lipovská - 4.A

- 10.-11.miesto

Adam Tallo - 4.B

- 41.-44. miesto

Zuzana Šebeňová - 4.A

- 49. miesto

(69 súťažiacich)

Všetkým súťažiacim gratulujeme. Školský koordinátor súťaže Mgr. Zuzana Koháryová

• Naša jabloň

• V piatok 9.apríla dostala škola ovocný stromček - jabloň. Darček sme dostali od firmy Boni Fructi-dobré jablká, ktorá vo svojej činnosti nezabúda aj na osvetu detí - výchovu k zdravému štýlu. Pri sadení stromu asistovali naši prváci, ktorí sa tešia, ako budú sledovať rastúcu jabloň.

A takto to u nás vyzeralo: